Kanjiža – NAJAVA – Dan Svetog Stefana i Praznik novog hleba
Opština Kanjiža će i ove godine u nedelju 18. avgusta održati tradicionalnu manifestaciju na otvorenom, na Glavnom trgu i u Malom parku, proslavu Dana Svetog Stefana i Praznik novog hleba koju će pretgodno u subotu, 17. avgusta započeti otvaranjem izložbe Eržebet Mezei „Moji filcovi“ u Galeriji „Dobo Tihomer“ u 19,00 časova.
Pored uobičajenih kvalitetnih muzičkih i zabavnih sadržaja Praznik će ulepšati i dečiji programi , kao i širok izbor hrane i pića , bogat vašar i Luna park na Glavnoj ulici, a ovakav program poziva sve uzraste i sve generacije da se prikčjuče proslavi.
U nedelju 18. avgusta program započinje na tradicionalan način.
U 8.30 časova u rimokatoličkoj crkvi Svetih Anđela čuvara će se održati misa i osvećenje hleba, a u 9.45 časovaje osvećenje hleba će biti u pravoslavnoj crkvi Svetog Arhangela Gavrila.
Na Glanom trgu, na bini će se održati koncerti. Prvo koncert dečije muzike, zatim kncert Feke Pala, a zatim Kelet Bras Bend iz Debrecina.

Svečano lomljenje hleba je u 19,20 kada će se i osvetiti novi hleb. Predsednik oštine će održati svečani govor i nakon toga će biti podela hleba okupljenima.
Glavni koncert je u 20,30 časova. Nastupa Vegas Šou Bend koji je najpopularniji bend za žurke u Mađarskoj.
Svečani vatromet će krasiti praznik u 22,30 časova
Programa za decu će trajati od 16.00 do 19.00 časova. – „Park je naš”, programi i zanimanja za decu su u Malom parku ( uz pomoć Predškolske ustanove „Naši biseri“, Zavičajnog udruženja žena i mladih „Etno kuća zvučara”i civilne organizacije „Glas predaka“). Od 16,00časova je lutkarska predstava: „Laslo Vitez i Prokleti mlin“ Pozorišta lutaka iz Kapošvara. Uljuljkivanje sa Katalin Hardi Klem počinje u 18,00 časova.
U 18,45 časova sledi proglašenje rezultata likovnog konkursa, podela nagrada Konkursa za najlepši hleb. U holu grdske kuće će se moći videti najlepši likovni radovi. U takmičenju za najlepši hleb mogu da učestvuju svi, privatna lica, pekari, udruženja, samo treba da na dan manifestacije hleb donesu između 16,00 i 17, 30 časova i predaju u kućice predviđene za izložbu najlepšeg hleba na parkingu Gradske kuće.
Opština Kanjiža poziva sve zainteresovane da posete ovu manifestaciju da zajedno proslave praznike.