Novi Kneževac – Glasom kroz barok i savremeno stvaralaštvo
Krajem maja u Narodnoj biblioteci „Branislav Nušić“ u Novom Kneževcu je održan humanitarni koncert za Jelenu Aksentijević „Glasom kroz barok i savremeno stvaralaštvo“ koji su održale Pamela Kiš Ignjatov – sopran i klavirski duo Anita i Lejla Elmazi.
U punoj sali biblioteke umetnice su na početku koncerta poželele Jeleni uspešno lečenje i brzo ozdravljenje i rekle da je ovaj koncert nedavno održan na Kolarcu u Beogradu koji je na neuobičajen način povezao epohe , iskrenost, emocije kao iskreni način da izvedu i prenesu na slušaoce nešto novo i da prisustvuju svetskoj premijeri – ariji Lenke, odlomak iz opere „Među javom i međ` snom” savremene kompozitorke Ivane Vojnović .

Mnogobrojna publika je uživala u klavirskom duu koji je svirao četvororučno -Anite i Lejle Elmazi kompozicije Baha, Jovanovića, Hristića i Božića, a kao korepetitorke su pratile solo pevanje Pamele Kiš Ignjatov, odlomke iz opera Hendla, Skarlatija, Persela, kao i kompozicije Ivane Vojnović na pesme Miloša Crnjanskog (svetska premijera) i od iste kompozitorke ariju Lenke iz opere „Među javom i međ` snom”.

Koncert se završio pesmama Isidora Bajića , a na kraju je Pamela na zadovoljstvo publike izvela kompoziciju “Ave Maria”.
Dok je trajala pandemija publika nije imala priliku da u Novom Kneževcu sluša Pamelu Kiš Ignjaov, svoju meštanku, koja je u međuvremenu doktorirala i profesorka je na Akademiji umetnosti i peva u operi Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu. A tokom 2020, 2021. i 2022. godine je učestvovala na mnogobrojnim međunarodnim takmičenjima i osvojila internacionalne nagrade u Srbiji, Italiji, Bosni i Hercegovini, Rumuniji i Rusiji.

Sestre Elmazi su Beograđanke koje su klavir završile na Novosadskoj akademiji kao i master studije. Nosioci su mnogobrojnih nagrada i pojedinačno, a naročito četvororučno. Trenutno rade kao profesorke klavira u Muzičkoj školi u Vrbasu.
Sve tri umetnice svojim emocijama nadahnule su prisutnu publiku koja je uživala u spoju što se kaže nespojivog, a one su dokazale da to itekako može biti dobro i suptilno, kao i njihovo izvođenje.
DKP